AKTUALITY A ČLÁNKY
INFORMACE A PROGRAM
PŘIHLÁŠKY
SERVIS A MÉDIA

Datum vytvoření

23. 10. 2017, 13:43:00

Poslední úprava

23. 10. 2017, 14:05:11

Období článku

23. 10. 2017

Rubrika

Aktuality a články


Storno přihlášky po 15. září

Pro zopakování: stornopodmínky jsou uvedené na papírovém zvadle. Nejsou sice přímo nikde na stránkách, ale zvadlo jako takové tam ke stáhnutí je, a to v sekci Přihlášky v části Klasická přihláška.

Dokument si můžete otevřít kliknutím na tento odkaz, ale to hlavní z něj vám hned na následujících řádcích zopakujeme.

Do 15, 9., což byl termín uzávěrek, byl při zrušení přihlášky účtován manipulační poplatek ve výši 50 korun. Po tomto datu už přistupujeme k účtování 100% storna.

Tento přístup ale rozhodně není nějakým naším výmyslem, loni byl na puchýři naprosto stejný, v minulých letech to muselo být podobné, a také při jiných akcích nebo v hotelu či v cestovce vám při stornu pár dní před termínem, i když to bude třeba ze zdravotních důvodů, peníze nevrátí. Cestovka Vám maximálně dnes nabídne možnost se pojistit – za příplatek toto riziko přebírá pojišťovna, záleží na klientovi, zda tuto možnost využije. Každopádně cestovce peníze zůstávají, protože v tomto případě je klientovi "vrací" pojišťovna.

Důvod je stejný jako u nás:
Při přihlášení účastník zablokuje určitou kapacitu, kterou pořadatel (cestovka) má – např. kapacitu autobusu, která je např. 50 míst. Jakmile se vyčerpá, vyhlásí se stopstav. A kdo přijde nyní, už má smůlu, prostě se nepřihlásí.

Ať už z jakýchkoli důvodů, pokud se dříve přihlášený účastník odhlásí, vzniká najednou v dané kapacitě (v našem příkladu v autobuse, ale může být místo v ubytovně, zajištění stravy atd.) volné místo. To se někdy může podařit obsadit, ale pochopitelně, čím blíže termínu uskutečnění akce, tím horší najít náhradníka. A jsou-li navíc už při realizaci s ohledem na předem přihlášené účastníky vydány nějaké výdaje, vznikají tím vlastně nepokryté náklady.

Lze tedy vyslat náhradníka, který bude čerpat níže uvedené služby. To už však záleží na iniciativě původního účastníka. Jen tak lze zajistit "navrácení" uhrazeného poplatku.

Děkujeme za pochopení.


logo Klubu českých turistů           logo města Bučovice           logo DSO Ždánický les a Politaví
logo Jihomoravského kraje           logo Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje
logo Hotel Arkáda           logo Pivovar Slavkov           logo Rustico apartmány v Bučovicích a ždánicích
logo Muzea Vyškovska           logo Gymnázia a obchodní akademie Bučovice           logo Oborová zdravotní pojišťovna           logo Lesy ČR
logo Sportuj s námi | Česká unie sportu           logo Silák Franta           logo JKZ Bučovice           logo Autoservis Dašovský
Tools Bučovice           Spolek elegantních dam           Sun invent
design a skripty Ing. Roman Volek, © 2016—2023
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 23. 10. 2017, 14:05:11