AKTUALITY A ČLÁNKY
INFORMACE A PROGRAM
PŘIHLÁŠKY
SERVIS A MÉDIA

Kniha návštěv, dotazů a vzkazů

Vkládání nových příspěvků do knihy návštěv bylo ukončeno.

Alf


Ztráty a nálezy

Rád bych zde ještě doplnil kromě ztrát i několik nálezů - od pouzder na brýle hlavně jeden spací pytel. Majitel se může ozvat na puchýřovský mail.

Alf, 30. 11. 2017, 17:49:23


Poděkování panu Vondruškovi

S panem Vondruškou jsme vedli během puchýře několik debat, tu poslední v neděli ráno bych si dovolil nazvat až slovní přestřelkou. Některé věci už se nám prostě v hektické přípravě nepodařilo dotáhnout, jiné připomínky by padly na nejúrodnější půdu, kdyby přišly třeba o týden dřív.
Začátky pochodů jsem vzhledem k ročníku svého narození nezažil. Měl jsem ale aspoň díky přípravě výstavy možnost trošku do jejich historie nahlédnout – už jsem to psal dřív, informace jsem čerpal z knihy průkopníků DP pánů Caletky a Zajíčka.
Je to fakt neskutečné, jak jen s pevnou linkou, ale hlavně s využitím klasické pošty, dokázali zorganizovat přechody republiky a podobné etapové akce, kdy bylo potřeba domluvit stravování a noclehy pokaždé na jiném místě! Však si na to také brali týden dovolené a celou trasu před vlastní akcí projížděli autem a vše si osobně potvrzovali.
Dnes nám maily a mobilní telefony neskutečně ulehčují život a zkracují doby potřebné k vyřízení. Možná ale o to více je zase potřeba zařídit.
A ještě jedna věc se dá díky desítkám let DP srovnávat. Jsou to požadavky účastníků. Ze všech těch dotazů jsem tak trochu nabyl dojmu, že se z turistiky tak trochu ztrácí přirozená samostatnost. Nejde jen o to zkusit si potřebné údaje nejdřív vyhledat sám (přitom dnes s použitím internetu není skoro žádný problém). Jde taky o rozsah informací, které najednou turisté požadují. Dřív stačil záznam v kalendáři akcí (já jsem na DP v roce 2001 začínal úplně stejně, co-kolik-kde-kdy jsem tam našel a víc jsem nepotřeboval – a stačí mi to dodnes) nebo maximálně propozice na list papíru. Dneska je člověk zahlcený informacemi, ale jako by to byla drogová závislost, ještě vyhledává a požaduje další a další. S nadsázkou bych řekl, že jsme museli potvrzovat, že i v Bučovicích má hodina 60 minut.
A s pokladem má pan Vondruška naprostou pravdu. Náš puchýř začal návštěvou u starosty a skončil zapojením kdejaké instituce a organizace ve městě. Za všemi samozřejmě stojí ochotní lidé, název na hlavičkovém papíře tu činnost neudělá. Takže i jim patří velké poděkování, bez jejich ochoty by se nás turisté tak hezky neměli. Pořadatelé by zvládli udělat turistický pochod, ale chyběly by ty drobné perličky kolem, které naše město také nabízí – kino, bazén, zámek, muzeum, drobné památky představené na nedělní prohlídce. O tom by měly podle mě puchýře být, o setkávání, o spolupráci, o navazování nových kontaktů.

Alf, 30. 11. 2017, 17:41:16


Díky za krásný prodloužený víkend.

Puchýř je o setkávání lidí a jsem rád, že jsou schopny ho uspořádat i oddíly v menších městech, kde k sobě máme mnohem blíže, více se potkáváme a není daleko do přírody. Využili jsme maximální dobu, kterou pořadatel nabízel a přestože okolí známe z pochodů, u akademie už jsme strašili ve čtvrtek v osm ráno jako první. Měli jsme tak možnost nahlédnout i do zákulisí přípravy. Když jsme se vrátili večer z tůry, čekalo nás setkání přátel geocachingu a posezení s kapelou mezi přáteli. Už to bylo super! V pátek jsme jako cíl cesty zvolili Slavkov a potkali se s účastníky jednoho zájezdu, táborníky i hledači kešek. V sobotu jsme se potkávali na trasách pochodu, navštívili táborníky, ochutnali ovar, opekli si špekáčky, dali pivko, odlovili pár kešek cestou. Co víc si přát? Nádherný, dokonce i slunečný den. V neděli jsme se sešli na komentované prohlídce a na zámku. Pak už následovala cesta domů. Byl to bezvadný víkend plný setkání se spoustou přátel. Nechápu, proč mám v souvislosti s tak perfektně připravenou akcí číst zpětně nějaké vysvětlování toho, že ten či onen nedostal to, či ono, protože si nebyl schopen to objednat. Doufám, že pár šťouralů, kteří se vždycky najdou, nepokazí celkový dojem na účastníky oblíbeného pochodu, kterým Puchýř určitě je. Bylo to moc hezké zakončení sezony. Děkuji, že jsme tam mohli být.

Zdeněk Černý, 25. 11. 2017, 0:29:10


Příspěvek

Dobrý den.
Nejdříve bych chtěl všem pořadatelům poděkovat za dobrou organizaci Posledního puchýře. Puchýř jsem pořádal 2x, a tak vím, co to dá za práci a starost.
Je pravdou, že jsem na puchýř přivezl skoro obsazený autobus. Tentokrát jsme se nepodíleli na společné přihlášce jako v minulých letech, ale každý účastník se hlásil sám. Až na výjimky byli všichni řádně přihlášeni a zajistili si ubytování na podlaze ve vlastním spacím pytli. Největším lajdákem jsem byl asi já, protože jsem přihlášku zasílal hluboko po termínu. Bylo to z důvodu, že jsem dlouho nevěděl, jestli budu moci osobně odjet. Nakonec se mi podařilo pro 5 lidí zajistit ubytování i na lůžku přímo v Bučovicích.
Loni v Lázních Bělohradě jsme měli skoro rekordní účast 1 960 účastníků (v Poličce v roce 2002 měli přes 2 000 lidí a o rok dříve, tenkrát za krásného počasí, jsme měli v Lázních Bělohradě také přes 1 900 účastníků). Jinak, jak víme, se průměrná účast pohybuje okolo 1500 lidí.
Absolventských vizitek jsme měli 1 800. Problém s jejím počtem jsme však neměli, protože s ohledem na deštivé počasí si někteří účastníci pro Pamětní list nepřišli (vizitky jsme dávali současně s Pamětním listem v cíli) a z trasy odjeli domů a někteří místní o vizitku neměli zájem. Kdyby nám přálo počasí, tak nám vizitky určitě chyběly. Ostatní suvenýry jsme měli v dostatečném množství, protože jsme očekávali okolo 1 000 dopředu přihlášených účastníků, nakonec jich bylo přes 700 (mimo Tomíků).
Ještě jednou děkuji za skutečně dobrou organizaci. Můžu porovnávat. Svůj první Poslední puchýř jsem absolvoval v roce 1976.
Dalším pořadatelům Posledního puchýře přeji ať se jim jejich práce daří, co nejméně starostí a především mnoho spokojených účastníků.
Lubomír Hoška.

Lubomír Hoška, 23. 11. 2017, 15:06:14


kalendář

Hledám touto cestou ztracený osobní kalendář /zelené desky/ se spoustou razítek a kontaktů. Pravděpodobně byl součástí obsahu jedné igelitky, ve které bylo spoustu reklamních materiálů z Bučovic. Najde se hodný nálezce? Děkuji. Kontakt - pište raději sms - 732232230

Marie Kopečková, 23. 11. 2017, 9:02:27


Díky za práci i snahu pořadatelům

V minulém tisíciletí jsem jezdil na velké akce jako tzv.delegovaný rozhodčí, který předem kontroloval a hlavně napravoval drobné chyby pořadatelů. Tehdy musel pořadatel akcí oběhnout předem spoustu organizací a úřadů a zodpovídal za spoustu zajišťování včetně zdravotní služby a tehdy nebyl mobilní telefon ani internet. Myslím si, že mohu hodnotit - dříve lidé byli ochotni obětovat něco pro radost jiných a pokusit se posunout laťku trochu výše a účastnící tuto snahu oceňovali. V dnešní době honby za ziskem bohužel převládá u některých neschopných účastníků závist či přímo snaha něco z toho vytřískat. Já tvrdím, že největším pokladem českých měst nejsou na prvním místě památky jakéhokoliv druhu, ale lidé, kteří je opatrují a rozšiřují a zpřístupňují ostatním. Proto díky za organizaci ubytování, díky za plavání, díky za průvodce po městě, díky za trpělivost u startu kontrol či v cíli, díky za řezníka a další občerstvovací stanoviště, díky všem kteří nám pochodníkům věnovali svůj volný čas. Vzpomíná Ing. Vladimír Ondruška Milevsko a lituje, že v městě o něco větším než jsou Bučovice tohle v takovém rozsahu nemáme - včetně toho bazénu.

Vladimír, 22. 11. 2017, 16:57:38


FESTIVAL II

Když teď máme letošní puchýř za sebou a můžu ho trochu zhodnotit, nabyl jsem z jeho průběhu dojmu, že už to není ani ten festival, o kterém se tady v minulosti diskutovalo. Podle některých náznaků a indicií jak ze situace na puchýři, tak názorů na internetu je to spíš jedna velká burza suvenýrů. Moje kompletní vyjádření najdete v dokumentech ke stažení.

Alf, 21. 11. 2017, 23:34:34


Počet účastníků

Dobrý den,
oficiální počet účastníků puchýře v Bučovicích je 1487 turistů. Další statistiky přidám jakmile dokončím nejnutnější vyúčtování s puchýřem související.

Alf, 21. 11. 2017, 23:29:05


Počet účastníků

Dobrý den, můžete zveřejnit počet účastníků na víkendové akci v Bučovicích? Zvláště pak v sobotu.

Jana, 20. 11. 2017, 11:08:55


dotaz

Při pročítání propozic na sobotní poslední puchýř mne zarazilo, že u trasy 11 km se mluví o běžecké trase, nerozumím tomu, zda se tento úsek musí běžet nebo se může absolvovat turistickým pochodem, děkuji za odpověď.

Marie Kopečková, 16. 11. 2017, 22:29:55


Tip na dopravu do Bučovic

Dobrý den,
na tomto webu lze získat kód na 50% slevu na celorepublikovou skupinovou víkendovou jízdenku ČD:
https://svetodmen.cz/akcni-nabidky/sleva-50-na-skupinovou-vikendovou-celositovou-jizdenku

Bohužel nelze ji využít dne 17.11.2017, ale třeba se bude hodit na nákup zpáteční jízdenky. Nutno mít dvojici.

Alf, 15. 11. 2017, 22:18:01


Nabídka ubytování na posteli

Nabízím volnou postel v penzionu U Šembery, kousek od centra Bučovic. Od čtvrtka do neděle, tedy tři noci. Cena 250 Kč za noc, celkem tedy 750 Kč. kontakt: 737005174

Jirka Tomáš, 10. 11. 2017, 15:33:57


O smyslu Puchýře

Dobrý den,
v dnešní době už je význam Posledního puchýře trochu jinde, ale o setkávání byl i ve svých počátcích, když to bylo jenom o 50 nebo 100 km. Akorát byl vtip v tom, že tenkrát se dokázalo takto setkat 300 lidí schopných ujít dálkový pochod a ještě skotačit na zábavě. Dnes je to spíš na pohodu. Rozhodně bychom ale neměli zapomínat na to, odkud se puchýřovská tradice vzala. Psal jsem to už dole, příprava výstavy mi v tomto směru hodně dala a vřele doporučuji všem se na ní zastavit.
Sice na pár metrech, ale snad se nám to důležité zachytit podařilo. Ostatně při plánování jsem uvažoval i o stovce - stejně jako byla v roce 2008 v Teplicích. A to i přesto, že tu máme stokilometrový pochod dva týdny před puchýřem. Ale jaksi nebyl čas a technické možnosti to dotáhnout do konce. Třeba se ale v budoucnu ještě nějaký pořadatel osmělí. Co si budeme vykládat, bez pořádné porce kilometrů ty puchýře nenaskáčou :-)

Alf, 10. 11. 2017, 15:31:59


REGISTRACE

Dobrý den,
u registrace je nejlepší se nahlásit přiděleným VS (stačí poslední čtyřčíslí). Pokud si jej náhodou nebude pamatovat, bude k dispozici abecedně seřazený seznam předem nahlášených účastníků.
V těchto dnech budeme rozesílat podrobnější informace k příjezdu.

Alf, 8. 11. 2017, 9:21:40


program

Ještě bych chtěla napsat, že souhlasím s Alex, Havířov, že turistika není je o hltání km, ale že by se měl člověk zastavit a podívat se kolem sebe, kolik je krásy kolem nás a pokochat se. Že také v lese něco roste a kvete, a něco běhá a poletuje,a toho bychom si měli všímat. Že Puchýř je také o setkávání lidí se stejným zájmem, o výměně zkušeností a poznání, o setkávání přátel. A za to patří všem pořadatelům dík, nejenom letos, ale i v letech příštích.

Broňa Lukáčová, 7. 11. 2017, 16:57:16


registrace

Dobrý den, chci se zeptat, jakým způsobem se máme hlásit u registrace? Jménem nebo nějakým číslem a jakým?

Broňa Lukáčová, 7. 11. 2017, 16:49:48


Dobra provozu prezence - odpověď Josefu Dubnovi aj.

Dobrý den,
tento čas ukončení opět berte jako orientační, protože v budově bude většina pořadatelů i později. Ale hlavně - protože na škole bude i ubytování a tudíž noční služby, od čtvrtka cca 8 hodin ráno až do neděle 14 hodin (do uzavření) lze vlastně počítat s nonstop provozem. Jde ovšem o to, že noční služba ne vždy musí vědět všechny informace na všechny dotazy účastníků. Prostě každý bude "vyškolený" na svou pozici. Tož proto ten "konečný" údaj.

Alf, 3. 11. 2017, 5:50:49


registrace

Dobrý den,
účastníci, kteří přijíždějí z větší vzdálenosti by jistě uvítali, kdyby byla možnost registrace ve čtvrtek i později než v 19 hodin. Je to určitě vhodnější, než možnost registrace před 14-tou hodinou.
Josef Duben
Josef Duben, 2. 11. 2017, 18:00:45


INFOCENTRUM

Bude v sobotu otevřeno infocentrum. Děkuji

ivn, 29. 10. 2017, 23:04:31


INFOCENTRUM

Bude v sobotu otevřeno infocentrum. Děkuji

ivn, 29. 10. 2017, 23:04:31


Puchýř - kratší trasy a doprovodné programy

Pro Miroslava
Na Puchýře chodím jen s minimálnímí přestávkami od roku 1978 - samozřejmě dlouho byly jen padesátky. Nic proti nim - jen v roce 1982 jsem jich absolvoval celkem asi 40 a v roce 2000 dokonce i stovku. Možná ve svých 55 létech bych tu padesátku zvládl i nyní. Ale je nutno si uvědomit, že je to akce na uzavření turistické sezóny a je dobře, že jsou i kratší trasy, hlavně pro rodiny s dětmi nebo pro seniory a k nim patří samozřejmě i různé doprovodné programy i s upřesňujícími výklady. Turistika není jen o nahánění počtu km. A navíc v listopadu, kdy jsou krátké dny a po 16. hod. je už tma, co má člověk z padesátky? Jen to proletí, první, ale i poslední část trasy jde stejně za tmy a ani pořádně neví, kde byl. Na delší trasy jsou dobré jarní a letní měsíce, kdy je dlouho světlo. Takže já s organizátory docela souhlasím, že Puchýř takto rozšířili a přidali spoustu akcí i pro "nehltače km", kteří chtějí i něco vidět a to je podle mne základ turistiky. A patří k nim i ta zábava a doprovodné programy na ni - např. předávání štafety a také pěkná lidová hudba, kterou kromě TV Šlágr dnes už člověk nikde neslyší. A kdyby byla jen padesátka, kdo by tam šel? To by tam skoro všichni únavou už usnuli...

Alex, Havířov, 29. 10. 2017, 1:23:09


Přihlášky na poslední chvíli

Jak je psáno hned na úvodní stránce webu - už naplno řešíme objednávky všeho možného. V pondělí musíme nahlásit počty strávníků, takže čas je jenom do neděle.

Alf, 27. 10. 2017, 9:13:07


Pprihlásenie po termíne

Dobrý deň, je ešte možné prihlásiť sa na akciu?
Mám záujem o ubytovanie v telocvični, raňajky a večere,plávanie, individ. turistiku a puchýř.zábavu.
Prosím o urýchlenú odpoveď.

Mária Ondrašinová, 27. 10. 2017, 8:14:18


Informace k pochodu

Dobrý den,
podrobnější informace o prezenci, trasách, občerstvení a jiných náležitostech chystáme zveřejnit počátkem týdne od 16. 10.

Alf, 12. 10. 2017, 12:55:14


Svět bez špatného

Od kolika hodin bude ve čtvrtek otevřena registrace?
Děkuji za odpověď
Eva Wittingerová

Eva Wittingerová, 10. 10. 2017, 23:05:50


re: Start pochodu

Děkuji za rychlou odpověď.
Neměla by být ale informace o místě startu někde na hlavní straně?
Zbývá tedy ještě doplnit kolik hodin je v sobotu ten start?

Aby jste mi rozuměl nemám vůbec proti doprovodnému programu. Ale poslední roky mám z puchýře takový pocit, že se samotný pochod dostal tak nějak na druhou kolej.
Puchýře jsem se poprvé zúčastnil v roce 1982 a to byl opravdu pouze jen pochod na 50 km a večerní puchýřová zábava. Kratší trasy se začali na puchýř přidávat až od roku 1991.
Poslední roky je ale pochod velmi upozaděn a plno přihlášených účastníků na sobotní oficiální trasy pochodu dokonce ani nevyrazí a má vlastní program.
V tomto pro mě poslední puchýř bohužel velmi ztratil na své tradici.

Miroslav, 10. 10. 2017, 15:44:43


čtvrteční registrace

Dobrý den,
v pátek máme zájezd č. 2, ale ubytování ve Slavkově. Jedem ve čtvrtek odpoledne z Prahy. Můžeme ráno na zájezd a registrační balíček vyzvednout až v sobotu? Když tak do kolika hodin je možno se ve čtvrtek 16.11. registrovat? Díky

Alena Vaňková, 9. 10. 2017, 15:37:22


Start pochodu

Vážený pane Miroslave,

děkujeme za Váš příspěvek, mrzí nás, že jste zde nenašel potřebné informace. Dáváme je sem v pořadí, v jakém jsou potřeba. To, že zrovna Vám se tyto informace (o zájezdech, přednáškách, suvenýrech, …) nehodí, neznamená, že se nehodí ostatním. Určitě se hodí těm téměř šesti stovkám přihlášených turistů!

Pro ně bylo potřeba sem tyto informace umístit, protože se hlásí v předstihu a potřebují je znát. Jak postupuje čas, začnou zde přibývat i informace, které se budou hodit i jen sobotním účastníkům, například o startu, kontrolách, občerstvení na trasách atd.

Ano, máme v Bučovicích 46. ročník, ale odmítám naprosto názor, že 45 předchozích ročníků bylo jenom o sobotním pochodu. To jsem asi těch posledních 12 let jezdil na zcela jiný Puchýř nežli Vy. Celý ten doprovodný program nepřišel z čistého nebe naším puchýřem, ale objevuje s postupem let tak, jak se vyvíjí požadavky účastníků a vlastně celá naše doba. Takže tato část určitě nemůže být směřována na nás, to si musíte vyříkat s ostatními turisty, proč je potřeba chystat puchýř jako festival.

Kdybychom puchýř chystali jenom na sobotní pochod (při chystání výstavy jsem skoro na jeden dech přečetl knihu pánů Caletky a Zajíčka Dálkové pochody, naše láska, sám jsem vyznavačem padesátek a stovek, ale tato romantická pochodnická doba je bohužel už dávno pryč), tak nám sem dojede jenom těch 12 lidí, co si zatrhli v dotazníku trasu 50 km. A pak dle vašeho vyznání předpokládám, že byste byl hned za nimi další v pořadí.

Start a cíl sobotních tras je stejně jako puchýřovská prezence v budově bývalé Obchodní akademie. Ale tento údaje na našich stránkách visí už od 5. ledna! Je sice primárně určený právě návštěvníkům "festivalu", ale nikdy dříve nebyly dva starty, zvlášť pro vícedenní a zvlášť pro jednodenní účastníky. Takže jsme to prostě považovali za jasné sdělení, kde je start a cíl pochodu. Tato stránka je pro kontrolu zde: Centrum Posledního puchýře 2017.

Alf, 9. 10. 2017, 14:13:36


Start pochodu?

Web máte sice krásný. Mě ale zajímá sobotní pochod "Za Posledním puchýřem" a tom je zde informací minimum.
Kde je je start sobotního pochodu?
Poslední puchýř byl 45. let hlavně dálkovým a turistickým pochodem.
Je celkem smutné, že se s tradičního pochodu stal jakýsi podivný turistický festival, kdy velkou část účastníků ani ten pochod vlastně moc nezajímá.
Fakt nepotřebuji znát informace o zájezdech, přednáškách a suvenýrech. Jen bych chtěl vědět kde je start sobotního pochodu "Za Posledním Puchýřem?
Předem děkuji za odpověď.

Miroslav, 9. 10. 2017, 13:32:48


Potvrzení platby za puchýř

Avízo o úhradě vyloženě zpět neposíláme, většinou je do 5 dní od konce měsíce a tedy vyhotovení výpisu z účtu k dispozici aktualizovaný seznam účastníků. V srpnu se načtení vlivem technických problémů na serveru bohužel až moc zpozdilo.

Alf, 6. 9. 2017, 16:47:58


Dotaz

Dobrý den,
chci se zeptat,zda proběhla v pořádku naše platba objednaných služeb ze dne 17.června 2017. Do dnešního dne jsem nedostal potvrzení o zaplacení těchto služeb a ani nejsme na seznamu účastníků, kteří zaplatili.

Fajgl Ladislav, 19. 8. 2017, 14:50:09logo Klubu českých turistů           logo města Bučovice           logo DSO Ždánický les a Politaví
logo Jihomoravského kraje           logo Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje
logo Hotel Arkáda           logo Pivovar Slavkov           logo Rustico apartmány v Bučovicích a ždánicích
logo Muzea Vyškovska           logo Gymnázia a obchodní akademie Bučovice           logo Oborová zdravotní pojišťovna           logo Lesy ČR
logo Sportuj s námi | Česká unie sportu           logo Silák Franta           logo JKZ Bučovice           logo Autoservis Dašovský
Tools Bučovice           Spolek elegantních dam           Sun invent
design a skripty Ing. Roman Volek, © 2016—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 27. 1. 2020, 18:55:11